NEDEN PROFOZON ?

NEDEN PROFOZON ? İŞTE PROFOZONUN NEDEN FARKLI OLDUĞU SORUSUNUN CEVABI:

YUKARDAKİ ANALİZ RAPORUDUR.

PROFOZON DÜNYADA OZON GAZINI YAĞ İÇERİSİNDE %95.8 SEVİYESİNDE TUTATABİLEN İYOT SEVİYESİNİ 4,2 LERE KADAR DÜŞÜREBİLEN TEK MARKADIR.DOKUYA PENETRE ETTİĞİNİZ OZON GAZININ 95,8 SEVİYELERİNDE OLMASI TÜM TEDAVİ YÖNTEMLERİNE GÖRE DOKUYA OZON GAZINI  BU SEVİYELERDE PENETRE EDEBİLEN  VE BUNU LOKAL UYGULAYARAK HARİCEN KULLANIMLA DOKUYA PENETRE EDEBİLEN TEK MARKAYIZ.OZON NASIL İYİLEŞTİRİCİ ETKİ GÖSTERİYOR
 

Ozon yüksek derecede oksidasyon gücüne sahip olduğu için tıpta “aktif oksijen” olarak tanımlanır. Tedavide kullanılan ozona yüksek enerjisinden dolayı, vücut hücrelerinin bir anlamda tıpkı yakıtı gibidir diyebiliriz. Ozon, hasta olan organizmalarımıza yönlendirilen bir nevi aktive edilmiş bir oksijendir.
Kan dolaşımını arttırma yeteneği, onu sadece dolaşımla ilgili bozuklukların tedavisinde değil birçok hastalıkta bozulmuş olan organik fonksiyonların yeniden canlandırılma amacıyla kullanılmasının kapısını açar.
Ameliyat sonrası halsizlik durumlarında, kireçlenmelerde, eklem ağrılarında, yaşlılığın meydana getirdiği tüm sorunların çözümünde ozon tedavisinden çok iyi sonuçlar elde edilmektedir.
Bunun dışında özellikle şeker hastalarında meydana gelen açık yaraların kapatılmasında kullanılan ozon, açık yarası olmayan diyabetik hastalarda da ileride olabilecek doku tahribatını engellemek için uygulanabilmektedir.

Ozonun kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin metabolizma aktivasyonu sonucu kişiler kendilerini yenilenmiş gibi hissetmektedirler. Profesyonel sporcular ve kadınlar bu tedaviden oldukça faydalanmaktadırlar. Ozon fiziksel dayanıklılığı arttırmaktadır. Sağlıklı insanların performanslarını artırma ve vücudu gençleştirmede de etkin rol üstlenmektedir.
Ozon gazı, dolaşım bozukluklarından viral hastalıklara ve romatizmaya kadar bir çok hastalıkta yardımcı tedavi olarak kullanılmakta ve başarılı sonuçlar alınmaktadır. Tıpta ozon , yaraların dezenfeksiyonunda, bakteri ve virüslerin sebep olduğu hastalıkların tedavisinde de kullanılır. Özetle ozon, kan dolaşımını hızlandırabilmekte ve başta mikroplarla mücadele olmak üzere vücut savunmasını gerektiren tüm olaylarda görev alan bağışıklık sistemini de hareketlendirmektedir.

 

OZONUN ETKİ MEKANİZMASI

 

Ozon , bulunduğu yerde süratli değişiklikler yapar. Bağışıklığı artırır,damarları açar ve hücresel dengeyi düzenler. Bir yandan hücre çoğalmasını hızlandırır. Diğer yandan kanın oksijen taşınmasını arttırır.Kan pıhtılaşmasında azalma yapar. Yaşamsal görevi olan bütün biyolojik koruyucuları ve enzimlerin üretimini aktive eder.
    Akciğerler havadaki oksijeni kimyasal açılımı O2  solunum yoluyla alırlar. Oksijen, her hücrenin yaşaması için olmazsa olmaz bir maddedir. Yaşayan her vücut hatta hücre için dahi oksijensiz bir durum düşünülemez. Eğer beyin sadece birkaç dakika kadar bile oksijensiz kaldığında vücudun fonksiyonlarının bazen bir daha geri gelmemek kaydıyla bozulduğunu hatta durduğunu söyleyebiliriz. 
    Ozon oksijenin özel ve yoğun olan bir formudur. Kimyasal olarak oksijende 2 atom varken ozonda 3 atom söz konusudur. Ozon gazının normal oda sıcaklığında 30 dakikada parçalanırken, kana verildiğinde 2-3 birkaç saniyede tek ve çift atomlu oksijen olarak bölünmektedir. İki atomlu oksijeni alyuvarlar hemen emmektedirler. Ozon gazının alyuvarlar üzerine inanılmaz bir çekim gücü vardır. Çoğu kez metal paralar gibi birbirine yapışık hareket eden alyuvarlar, ozon gazıyla karşılaşınca hemen ayrılır şekil değiştirir ve düzenli sıralar halinde daha hızlı hareket etmeye başlarlar. Ayrıca yüzeyleri daha da genişlediğinden fazla miktarda oksijen alan alyuvarlar, vücudun ihtiyacı olan bölgeye hızla ulaşabilmektedirler. Örneğin ;ozon gazıyla oksijen oranı ve hızları artan alyuvarlar, nerede sorun varsa , o hastalıklı dokulara ulaşıp vücudun kendi kendini tamir kapasitesini hızlandırmaktadır.
   Ozon ile aktive olan hücreler sadece alyuvarlar değil ayrıca vücudun savunma hücreleri olan akyuvarlardır. Bu nedenle dışarıdan verilen ekstra ve yan tesirleri olabilecek diğer tedavilerden farklı olarak ozonun ,vücudun kendi dinamiklerini harekete geçiren doğal bir tedavi yöntemi olduğunu kabul etmek gerekir.

     

BRANŞLARA GÖRE RECETE EDEBİLECEĞİNİZ ALANLAR.

 
ORTAPEDİ
 
Bakterial enfeksiyonlar  
Viral yada mantar  
Cilt altı doku enfeksiyonları  
eklem hastalıkları  
Açık yaralar  
Periferik arter hastalıkları  
 DERMATOLOJİ
 
Saçlı deri tüm enfektif durumlar  
Aşırı terleyen bölgeler  
Sedef  
Koltukaltı ve inguinel kararma ve koku  
Cilt ve ayak mantarı   
Onikomikozlar  
Ayak yanmaları  
Kimyasal olmayan yanıklar  
Atipik dermetitler
   GENEL CERRAHİ  
Ameliyat sonrası ameliyat yarasının daha çabuk iyileşmesi   
Ganülasyonu hızlandırılması amacıyla  
    ENFEKSİYON HASTALIKLARI  
Ciltte oluşan tüm virüs bakteri ve mantar türleri   
Açık yaralarda oluşan tüm enfeksiyonlar  
Diyabetik ayak yaraları  
Komedonlar dahil cilt lezyonları  


     KADIN DOĞUM

 

HPV  virüs

Kötü kokulu vajinal akıntılar

Vajinit ve vulvo

vajinitler


     GENEL CERRAHİ
 Tüm hemoroid türleri tüm evreleri 
 Anal fistür (fistürlerde çok önemlidi

 

  

DERMOTOLOJİ

Akne vb.yüzde oluşan tüm lezyonlar 
 ,


 

Kırışıklık ve benzeri görsel sorunlar
 

  1. YOĞUN BAKIM  

    Bası yaraları 

    Açık yaralar
     
 
  
 
 

 
     
 
 
     

Bu kategoride ürün bulunamadı.